kolmapäev, 21. märts 2007

19. märts - meenutus päevase grupi kokkusaamisest

Tore on ka meie väikesest grupist märku anda, sest nagu selgus tuleb igat uut asja õppida, nii ka blogi kasutamist. Kuid õnneks on meil olemas targad lapsed - meie igapäevased õpetajad siin ja praegu.
Viieliikmeline päevagrupp kogunes esmaspäeva ennelõunal Pille muusikateraapia ruumides aadressil Veerenni põik 1F.
Esialgu tutvusime üksteisega, vahetasime oma muljeid kogetust ja kuulsime värskeid Tartu gruppide uudiseid. Rääkisime tekkinud mõtetest, hirmudest ja sisemisest segadusest. Esimene suur küsimus? oli kõikide jaoks - kust leian endale "kliendid". Osa seltskonnast (Angeelika ja Pille) olid harjutustega juba alanud, osa mitte.
Tutvustasime üksteisele loetuid ja õpiprotsessis meid kindlasti toetavaid raamatuid, mida siinkohal ka teistele soovitame: "Hüpnoos. Vaimu saladused" ja "Vägivallatu suhtlemine".
Viisime läbi kaks teraapiat, kus olid lisaks Terapeudile ja Kliendile mitu Vaatlejat. Siinkirjutaja kogemuse põhjal võin öelda, et esimesel korral on väga hea kui nn "tee sulgemise hetkel" sulle uus suund Vaatleja abil kätte antakse.
Pille, kes on läbi viinud nii terapeudi seansse kui ka magnetkäsi pööras tähelepanu sellele, et tal tekkis "magnetkäte" tegemise ajal arusaamatus tegevuse eesmärgi püstitamisel. Seetõttu oli kogu protsessi raske juhtida.
Kristel Uibo kirjeldas oma kogemust, mil magnetkäte seansi ajal esmakordselt lasi oma teadvuse lahti ja jõudis alateadvusesse.
Kuna terapeudi seansil on esialgu keeruline Kliendiga kontakti saavutada, siis proovisime ka lihtsamat varianti ehk läbi füüsilise (füüsilise valu) probleemi jõuda tegeliku probleemi tekitajani. Näiteks: külmad ja valutavad jalad enne magama jäämist. Väga huvitav oli jälgida ajalist tagasipöördumist valude fikseerimise hetkeni. Samuti antud perioodi tegevuste, muutuste kaardistamist ja emotsioonide kirjeldamist ning hilisemat tagasipöördumist praegusesse hetke ja olukorda. Arvan, et tegemist on kõigile väga huvitava protsessiga.

Järgmine kord saame kokku esmaspäeval, 26.märtsil kl.11.00 Veerenni põik 1F. Oodatud on kõik asjahuvilised. (töögrupis osalesid Pille Teearu, Angeelika Vollmann, Kristel Rannamees, Kristel Uibo ja Siret Seeder).

1 kommentaar:

SACH Tallinn ütles ...

Tere!

Aitäh teile meeldiva tegevuse kirjelduse eest. Kindlasti on kõigil seda huvitav lugeda, sest nii leiab tegevusele uusi suundi ja tekivad edasiviivad mõtted.

Lastele SUUR PAI

BINGO

tervitab Lia